Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Jak oszczędzać energie cieplną

Jak zaoszczędzić energię cieplną w okresie zimy i nie marznąć przy tym?

Pamiętajmy, iż oszczędzanie energii cieplnej rozpoczyna się od momentu prawidłowego wietrzenia. Poniżej zamieszczamy kilka cennych wskazówek:

Wentylacja stanowi bardzo istotny element utrzymania mikroklimatu w lokalu
.
Polecany sposób wietrzenia: krótki i intensywny tzn. należy spowodować przeciąg, otwierając szeroko okna, przez krótki czas! W ten sposób ciepło pozostające w naszym mieszkaniu w ścianach i meblach ułatwi ogrzanie świeżego powietrza, które napłynęło w trakcie intensywnego wietrzenia. W czasie intensywnego wietrzenia nie zapomnijmy o zakręceniu zaworów termostatycznych.
Temperatura pomieszczeń winna być regulowana w zależności od potrzeb .
W okresie jesienno-zimowym normatywna temperatura pomieszczeń winna wynosić 20oC przy wilgotności względnej 45%-55%. Za pomocą odpowiedniego nastawienia zaworów termostatycznych osiągamy żądaną temperaturę. Ustawienie zaworów termostatycznych należy zmieniać w zależności od zapotrzebowania. Należy obniżyć temperaturę w pomieszczeniach np. w nocy, jeśli nie korzystamy z pomieszczeń, jeśli wietrzymy lub jest nam za gorąco. Nie należy wychładzać całkowicie pomieszczeń gdyż ponowne nagrzanie pobiera więcej energii.

Grzejniki powinny być odsłonięte, nie należy utrudniać oddawania ciepła przez grzejniki. Nie zastawiać grzejników meblami, nie zasłaniać zasłonami i firankami, nie należy także suszyć prania na grzejnikach.

Utrzymanie odpowiedniej wilgotność powietrza w pomieszczeniach oznacza dobre samopoczucie.


 

Aktualności

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY


UWAGA CZAD !!!
W 2018 r. kilkaset osób podtruło się tlenkiem węgla, a w wyniku zmarło kilkadziesiąt osób. Statystyki początku 2019r. są równie tragiczne !!!                                                                             
Rusza kampania edukacyjno-informacyjną pod hasłem: „CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA”.

ZMIANA ADRESU SIEDZIBY SPÓŁKI

PRUDNICKIE TBS Sp. z.o.o.  informuje, że od dnia 04-03-2019 r. ulega zmianie adres naszych biur.  Zapraszamy Państwa do naszego biura zlokalizowanego w budynku przy ul. Mickiewicza Nr 7 w Prudniku 


 
Podstrony:  1  2  3 
 

 48-200 Prudnik
ul. Piastowska 42

tel. 77 406 83 50
e-mail: info@tbsprudnik.pl
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA