Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Zagrożenie pożarowe budynków

Foto
Foto

Prudnickie TBS przypomina o obowiązku przestrzegania przez wszystkich właścicieli i mieszkańców budynków przepisów ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej (Dz. U. z 2002 r., Nr 147, poz.1229).

Nasilone będą kontrole części wspólnych budynków w zakresie ochrony przeciwpożarowej, które przeprowadzać będzie Straż Pożarna, Straż Miejska oraz zarządca budynku.

Kontrole dotyczyć będą w szczególności gromadzonych materiałów palnych na strychach, poddaszach, klatkach schodowych oraz w korytarzach piwnicznych. 

Należy stwierdzić, że na strychach wielu budynków panuje ogromny bałagan.
  • Składowane są tam stare meble, szafy pełne łatwopalnych rzeczy, wózki, rowery, zużyty sprzęt AGD i RTV oraz wiele innych przedmiotów;
  • Szafy i inne meble znajdują się również na klatkach schodowych oraz w piwnicznych korytarzach.
Oprócz faktu, że w/w rzeczy stanowią potencjalne źródło ognia to mogą one również utrudniać sprawne przeprowadzenie akcji ratunkowych na wypadek pożaru lub innego zdarzenia zagrażającego zdrowiu i życiu mieszkańców budynku.

Mając powyższe na uwadze:
  • Nakazuje się wszystkim właścicielom i najemcą, posprzątanie swoich strychów i usunięcie zgromadzonych tam zbędnych rzeczy;
  • Nakazuje się usuniecie wszystkich mebli zgromadzonych na klatkach schodowych oraz w korytarzach piwnicznych;
  • Zabrania się palenia papierosów i używania otwartego ognia w mieszkaniach, piwnicach, strychach i na klatkach schodowych budynku;
  • Zabrania się jakichkolwiek napraw we własnym zakresie bezpieczników poza obrębem mieszkania oraz manipulowania przy instalacji elektrycznej;
  • Zabrania się samowolnych przeróbek instalacji elektrycznej szczególnie na strychach i piwnicach. 
Na winnych naruszenia przepisów przeciw pożarowych nakładana będzie grzywna w drodze postępowania mandatowego. W przypadku gdy nie będzie możliwe ustalenie właścicieli zgromadzonych rzeczy będą one usuwane na koszt Wspólnoty Mieszkaniowej - czyli wszystkich właścicieli.

Urząd Miejski w Prudniku organizuje specjalne akcje dotyczące bezpłatnego wywozu różnych gromadzonych przez mieszkańców na strychach przedmiotów wielkogabarytowych zwanych "WYSTAWKAMI". Zachęcamy wszystkich do skorzystania z tej oferty.
 
Szczegółowe terminy "Wystawki" - ogłaszane będą na naszej stronie internetowej oraz przez ogłoszenia wywieszane na tablicach ogłoszeń w budynkach.


-------------
fot.sxc.hu


Aktualności

GMINA PRUDNIK OGŁOSIŁA NABÓR NA MIESZKANIA PRZY UL. FRANKLA W PRUDNIKU


NABÓR PRZEPROWADZA GMINA PRUDNIK w dniach od 19-08-2022 r. do 19-09-2022 r. 

 
WNIOSKI NALEŻY SKŁADAĆ W URZĘDZIE MIEJSKIM W PRUDNIKU UL. KOŚCIUSZKI 3 /BIURO PODAWCZE/           

SZCZEGÓŁY INWESTYCJI I POBIERANIE WNIOSKÓW:
 https://prudnik.pl/8536/frnkla-1-mieszkaniowa-inwestycja-gminy-prudnik.html

ORAZ NA NASZEJ STRONIE W ZAKŁADCE: 
NABÓR WNIOSKÓW - BUDYNEK WIELORODZINNY UL. FRANKLA W PRUDNIKU

HARMONOGRAM WYWOZU "WIELKI GABARYT" - 2022 rok
 Odbiór odpadów wielkogabarytowych w zabudowie wielorodzinnej odbywa się co dwa tygodnie wg harmonogramu, który dostępny jest  siedzibie Spółki oraz na stronie internetowej


Przypominamy, że odpady wielkogabarytowe należy wystawić we wskazanym dniu do godziny 700 (lub wieczorem w dniu poprzedzającym termin wywozu) koło zbiorczych miejsc gromadzenia odpadów komunalnych „GNIAZDA”.
Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (kompletne lodówki, telewizory itp.) oraz zużyte opony samochodowe należy we własnym zakresie dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Wiejskiej. Wystawione w gnieździe nie będą odbierane przez ZUK.

 


KOLOROWA REFORMA ŚMIECIOWA - co nowego?

 
Podstrony:  1  2  3 
 

 48-200 Prudnik
ul. Mickiewicza Nr 7

tel. 77 406 83 50
e-mail: info@tbsprudnik.pl
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA