Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Zagrożenie pożarowe budynków

Foto
Foto

Prudnickie TBS przypomina o obowiązku przestrzegania przez wszystkich właścicieli i mieszkańców budynków przepisów ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej (Dz. U. z 2002 r., Nr 147, poz.1229).

Nasilone będą kontrole części wspólnych budynków w zakresie ochrony przeciwpożarowej, które przeprowadzać będzie Straż Pożarna, Straż Miejska oraz zarządca budynku.

Kontrole dotyczyć będą w szczególności gromadzonych materiałów palnych na strychach, poddaszach, klatkach schodowych oraz w korytarzach piwnicznych. 

Należy stwierdzić, że na strychach wielu budynków panuje ogromny bałagan.
  • Składowane są tam stare meble, szafy pełne łatwopalnych rzeczy, wózki, rowery, zużyty sprzęt AGD i RTV oraz wiele innych przedmiotów;
  • Szafy i inne meble znajdują się również na klatkach schodowych oraz w piwnicznych korytarzach.
Oprócz faktu, że w/w rzeczy stanowią potencjalne źródło ognia to mogą one również utrudniać sprawne przeprowadzenie akcji ratunkowych na wypadek pożaru lub innego zdarzenia zagrażającego zdrowiu i życiu mieszkańców budynku.

Mając powyższe na uwadze:
  • Nakazuje się wszystkim właścicielom i najemcą, posprzątanie swoich strychów i usunięcie zgromadzonych tam zbędnych rzeczy;
  • Nakazuje się usuniecie wszystkich mebli zgromadzonych na klatkach schodowych oraz w korytarzach piwnicznych;
  • Zabrania się palenia papierosów i używania otwartego ognia w mieszkaniach, piwnicach, strychach i na klatkach schodowych budynku;
  • Zabrania się jakichkolwiek napraw we własnym zakresie bezpieczników poza obrębem mieszkania oraz manipulowania przy instalacji elektrycznej;
  • Zabrania się samowolnych przeróbek instalacji elektrycznej szczególnie na strychach i piwnicach. 
Na winnych naruszenia przepisów przeciw pożarowych nakładana będzie grzywna w drodze postępowania mandatowego. W przypadku gdy nie będzie możliwe ustalenie właścicieli zgromadzonych rzeczy będą one usuwane na koszt Wspólnoty Mieszkaniowej - czyli wszystkich właścicieli.

Urząd Miejski w Prudniku organizuje specjalne akcje dotyczące bezpłatnego wywozu różnych gromadzonych przez mieszkańców na strychach przedmiotów wielkogabarytowych zwanych "WYSTAWKAMI". Zachęcamy wszystkich do skorzystania z tej oferty.
 
Szczegółowe terminy "Wystawki" - ogłaszane będą na naszej stronie internetowej oraz przez ogłoszenia wywieszane na tablicach ogłoszeń w budynkach.


-------------
fot.sxc.hu


Aktualności

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY


UWAGA CZAD !!!
W 2018 r. kilkaset osób podtruło się tlenkiem węgla, a w wyniku zmarło kilkadziesiąt osób. Statystyki początku 2019r. są równie tragiczne !!!                                                                             
Rusza kampania edukacyjno-informacyjną pod hasłem: „CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA”.

ZMIANA ADRESU SIEDZIBY SPÓŁKI

PRUDNICKIE TBS Sp. z.o.o.  informuje, że od dnia 04-03-2019 r. ulega zmianie adres naszych biur.  Zapraszamy Państwa do naszego biura zlokalizowanego w budynku przy ul. Mickiewicza Nr 7 w Prudniku 


 
Podstrony:  1  2  3 
 

 48-200 Prudnik
ul. Piastowska 42

tel. 77 406 83 50
e-mail: info@tbsprudnik.pl
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA