Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Termomodernizacje budynków

Foto
Co to jest termomodernizacja

Przed wielu laty termomodernizacja kojarzyła się głównie z tzw. "ocieplaniem" budynków mieszkalnych wielorodzinnych z "wielkiej płyty". Prekursorami wiec termomodernizacji były Spółdzielnie Mieszkaniowe.  W tamtych czasach nie było obowiązku sporządzania Audytów Energetycznych, nikt nie dokonywał żadnych obliczeń. Grubość ocieplenia dobierało się więc dowolnie w zależności od zamożności Spółdzielni. W konsekwencji wiele budynków „ocieplonych” w tamtych czasach dzisiaj należy poddać gruntownej termomodernizacji.

Obecnie sprawy te uregulowane zostały szczegółowo w  ustawie o wspieraniu przedsięwzięć termomodernizacyjnych i remontowych. W  ustawie sprecyzowano co to jest przedsięwzięcie termomodernizacyjne i remontowe kto, gdzie i na jakich zasadach może ubiegać się o tzw. premię termomodernizacyjną, remontową i kompensacyjną.

Ciągle drożejąca energia zmusza użytkowników do poszukiwania różnych rozwiązań i sposobów jej oszczędzania. Jednym z najoczywistszych sposobów oszczędzania energii jest zmniejszenie zapotrzebowania budynku na energię - czyli jego termomodernizacja.

W 2010 roku rozpoczęto prace budowlane związane z Termomodernizacją budynków  z wykorzystaniem bezzwrotnej premii termomodernizacyjnej i remontowej z BGK i długoterminowego 20-to letniego kredytu w PKO BP.


Premia termomodernizacyjna i remontowa
jest formą bezzwrotnej pomocy pomocy państwa dla inwestora realizującego przedsięwzięcie termomodernizacyjne i remontowe. Jest ona przyznawana przez Bank Gospodarstwa Krajowego na pokrycie części kredytu wykorzystanego na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego i remontowego.
  • 2010 r. 
Budynek Wspólnoty Mieszkaniowej Strzelecka 8-10-12 - kompleksowa termomodernizacja budynku – ocieplenie ścian budynku, remont balkonów, ocieplenie stropodachu, ocieplenie stropu piwnic, obróbek blacharskich, montaż daszków nad balkonami ostatniej kondygnacji, wykonanie opaski wokół budynku.

Otrzymana premia termomodernizacyjna ponad 59.000,00 zł.


Budynek Wspólnoty Mieszkaniowej Piastowska 60-62
- remont i termomodernizacja budynku
- ocieplenie ścian budynku, remont balkonów, wymiana okienek piwnicznych i strychowych oraz obróbek blacharskich.

Otrzymana premia remontowa ponad 26.000,00 zł.

  • 2011 r.
Budynek Wspólnoty Mieszkaniowej Piastowska 54-56 - remont i termomodernizacja budynku - ocieplenie ścian budynku, remont balkonów, wymiana okienek piwnicznych i strychowych oraz obróbek blacharskich.

Otrzymana premia remontowa ponad 32.938,00 zł.  • 2011/2012 r.
Budynek Wspólnoty Mieszkaniowej Kościuszki 25 - kompleksowa termomodernizacja  budynku  - ocieplenie ścian budynku, ocieplenie stropu dachu, i piwnic, remont balkonów z wymianą balustrad, wymiana okienek piwnicznych i strychowych oraz obróbek blacharskich oraz inne prace towarzyszące. 

Otrzymana premia termomodernizacyjna ponad 30.750,00 zł.

Budynek Wspólnoty Mieszkaniowej Rynek 15-16-17
- remont i termomodernizacja budynku - ocieplenie ścian budynku, ocieplenie części stropu dachu, remont balkonów z wymianą balustrad, oraz obróbek blacharskich oraz inne prace towarzyszące.

Otrzymana premia termomodernizacyjna ponad 30.300,00 zł.Budynek Wspólnoty Mieszkaniowej Batorego 15-17-19-21-23
- termomodernizacja i remont budynku  - ocieplenie ścian budynku, ocieplenie stropodachu, remont balkonów z wymianą balustrad, oraz wymiana obróbek blacharskich oraz inne prace towarzyszące.

        Otrzymana  premia termomodernizacyjna ponad 53.502,00 zł.

Budynek Wspólnoty Mieszkaniowe Nyska 3-5-7-9 - remont i termomodernizacja budynku - ocieplenie ścian budynku, stropodachu, obróbki blacharskie, balustrady balkonowe oraz inne prace towarzyszące.

Otrzymana premia termomodernizacyjna ponad 43.358,00 zł.Budynek Wspólnoty Mieszkaniowej Kościuszki 23
- kompleksowa termomodernizacja i remont budynku - ocieplenie ścian budynku, ocieplenie stropu dachu, i piwnic, remont balkonów z wymianą balustrad, wymiana okienek piwnicznych istrychowych oraz obróbek blacharskich oraz inne prace towarzyszące.

Otrzymana premia termomodernizacyjna ponad 40.00,00 zł.

ustawa o termomodernizacji ... - w załączniku


Załączniki:

Aktualności

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY


UWAGA CZAD !!!
W 2018 r. kilkaset osób podtruło się tlenkiem węgla, a w wyniku zmarło kilkadziesiąt osób. Statystyki początku 2019r. są równie tragiczne !!!                                                                             
Rusza kampania edukacyjno-informacyjną pod hasłem: „CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA”.

ZMIANA ADRESU SIEDZIBY SPÓŁKI

PRUDNICKIE TBS Sp. z.o.o.  informuje, że od dnia 04-03-2019 r. ulega zmianie adres naszych biur.  Zapraszamy Państwa do naszego biura zlokalizowanego w budynku przy ul. Mickiewicza Nr 7 w Prudniku 


 
Podstrony:  1  2  3 
 

 48-200 Prudnik
ul. Piastowska 42

tel. 77 406 83 50
e-mail: info@tbsprudnik.pl
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA