Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Termomodernizacje budynków

Foto
Co to jest termomodernizacja

Przed wielu laty termomodernizacja kojarzyła się głównie z tzw. "ocieplaniem" budynków mieszkalnych wielorodzinnych z "wielkiej płyty". Prekursorami wiec termomodernizacji były Spółdzielnie Mieszkaniowe.  W tamtych czasach nie było obowiązku sporządzania Audytów Energetycznych, nikt nie dokonywał żadnych obliczeń. Grubość ocieplenia dobierało się więc dowolnie w zależności od zamożności Spółdzielni. W konsekwencji wiele budynków „ocieplonych” w tamtych czasach dzisiaj należy poddać gruntownej termomodernizacji.

Obecnie sprawy te uregulowane zostały szczegółowo w  ustawie o wspieraniu przedsięwzięć termomodernizacyjnych i remontowych. W  ustawie sprecyzowano co to jest przedsięwzięcie termomodernizacyjne i remontowe kto, gdzie i na jakich zasadach może ubiegać się o tzw. premię termomodernizacyjną, remontową i kompensacyjną.

Ciągle drożejąca energia zmusza użytkowników do poszukiwania różnych rozwiązań i sposobów jej oszczędzania. Jednym z najoczywistszych sposobów oszczędzania energii jest zmniejszenie zapotrzebowania budynku na energię - czyli jego termomodernizacja.

W 2010 roku rozpoczęto prace budowlane związane z Termomodernizacją budynków  z wykorzystaniem bezzwrotnej premii termomodernizacyjnej i remontowej z BGK i długoterminowego 20-to letniego kredytu w PKO BP.


Premia termomodernizacyjna i remontowa
jest formą bezzwrotnej pomocy pomocy państwa dla inwestora realizującego przedsięwzięcie termomodernizacyjne i remontowe. Jest ona przyznawana przez Bank Gospodarstwa Krajowego na pokrycie części kredytu wykorzystanego na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego i remontowego.
  • 2010 r. 
Budynek Wspólnoty Mieszkaniowej Strzelecka 8-10-12 - kompleksowa termomodernizacja budynku – ocieplenie ścian budynku, remont balkonów, ocieplenie stropodachu, ocieplenie stropu piwnic, obróbek blacharskich, montaż daszków nad balkonami ostatniej kondygnacji, wykonanie opaski wokół budynku.

Otrzymana premia termomodernizacyjna ponad 59.000,00 zł.


Budynek Wspólnoty Mieszkaniowej Piastowska 60-62
- remont i termomodernizacja budynku
- ocieplenie ścian budynku, remont balkonów, wymiana okienek piwnicznych i strychowych oraz obróbek blacharskich.

Otrzymana premia remontowa ponad 26.000,00 zł.

  • 2011 r.
Budynek Wspólnoty Mieszkaniowej Piastowska 54-56 - remont i termomodernizacja budynku - ocieplenie ścian budynku, remont balkonów, wymiana okienek piwnicznych i strychowych oraz obróbek blacharskich.

Otrzymana premia remontowa ponad 32.938,00 zł.



  • 2011/2012 r.
Budynek Wspólnoty Mieszkaniowej Kościuszki 25 - kompleksowa termomodernizacja  budynku  - ocieplenie ścian budynku, ocieplenie stropu dachu, i piwnic, remont balkonów z wymianą balustrad, wymiana okienek piwnicznych i strychowych oraz obróbek blacharskich oraz inne prace towarzyszące. 

Otrzymana premia termomodernizacyjna ponad 30.750,00 zł.





Budynek Wspólnoty Mieszkaniowej Rynek 15-16-17
- remont i termomodernizacja budynku - ocieplenie ścian budynku, ocieplenie części stropu dachu, remont balkonów z wymianą balustrad, oraz obróbek blacharskich oraz inne prace towarzyszące.

Otrzymana premia termomodernizacyjna ponad 30.300,00 zł.



Budynek Wspólnoty Mieszkaniowej Batorego 15-17-19-21-23
- termomodernizacja i remont budynku  - ocieplenie ścian budynku, ocieplenie stropodachu, remont balkonów z wymianą balustrad, oraz wymiana obróbek blacharskich oraz inne prace towarzyszące.

        Otrzymana  premia termomodernizacyjna ponad 53.502,00 zł.





Budynek Wspólnoty Mieszkaniowe Nyska 3-5-7-9 - remont i termomodernizacja budynku - ocieplenie ścian budynku, stropodachu, obróbki blacharskie, balustrady balkonowe oraz inne prace towarzyszące.

Otrzymana premia termomodernizacyjna ponad 43.358,00 zł.



Budynek Wspólnoty Mieszkaniowej Kościuszki 23
- kompleksowa termomodernizacja i remont budynku - ocieplenie ścian budynku, ocieplenie stropu dachu, i piwnic, remont balkonów z wymianą balustrad, wymiana okienek piwnicznych istrychowych oraz obróbek blacharskich oraz inne prace towarzyszące.

Otrzymana premia termomodernizacyjna ponad 40.00,00 zł.

ustawa o termomodernizacji ... - w załączniku


Załączniki:

Aktualności

GMINA PRUDNIK OGŁOSIŁA NABÓR NA MIESZKANIA PRZY UL. FRANKLA W PRUDNIKU


NABÓR PRZEPROWADZA GMINA PRUDNIK w dniach od 19-08-2022 r. do 19-09-2022 r. 

 
WNIOSKI NALEŻY SKŁADAĆ W URZĘDZIE MIEJSKIM W PRUDNIKU UL. KOŚCIUSZKI 3 /BIURO PODAWCZE/           

SZCZEGÓŁY INWESTYCJI I POBIERANIE WNIOSKÓW:
 https://prudnik.pl/8536/frnkla-1-mieszkaniowa-inwestycja-gminy-prudnik.html

ORAZ NA NASZEJ STRONIE W ZAKŁADCE: 
NABÓR WNIOSKÓW - BUDYNEK WIELORODZINNY UL. FRANKLA W PRUDNIKU

HARMONOGRAM WYWOZU "WIELKI GABARYT" - 2022 rok
 Odbiór odpadów wielkogabarytowych w zabudowie wielorodzinnej odbywa się co dwa tygodnie wg harmonogramu, który dostępny jest  siedzibie Spółki oraz na stronie internetowej


Przypominamy, że odpady wielkogabarytowe należy wystawić we wskazanym dniu do godziny 700 (lub wieczorem w dniu poprzedzającym termin wywozu) koło zbiorczych miejsc gromadzenia odpadów komunalnych „GNIAZDA”.
Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (kompletne lodówki, telewizory itp.) oraz zużyte opony samochodowe należy we własnym zakresie dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Wiejskiej. Wystawione w gnieździe nie będą odbierane przez ZUK.

 


KOLOROWA REFORMA ŚMIECIOWA - co nowego?

 
Podstrony:  1  2  3 
 

 



48-200 Prudnik
ul. Mickiewicza Nr 7

tel. 77 406 83 50
e-mail: info@tbsprudnik.pl




Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA