Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Prudnickie TBS - zarządca/administrator nieruchomości Wspólnot Mieszkaniowych


FotoFoto

Zgodnie z zapisami ustawy o gospodarce nieruchomościami zarządzanie nieruchomością polega na podejmowaniu decyzji i dokonywaniu czynności mających na celu zapewnienie właściwej gospodarki ekonomiczno-finansowej nieruchomości oraz zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania i właściwej eksploatacji nieruchomości. Zarządzanie, to również podejmowanie czynności zmierzających do utrzymania nieruchomości w stanie niepogorszonym oraz uzasadnionego inwestowania w tę nieruchomość.

Podstawową działalnością Spółki od wielu lat poprzednich jest administrowanie i zarządzanie nieruchomościami Wspólnot Mieszkaniowych. Spółka posiada podpisane z Zarządem każdej ze WM (lub jej pełnomocnikiem - małe WM  do 7 lokali) umowy cywilnoprawnej, w której w bardzo szczegółowy sposób określony został zakres świadczonych przez Spółkę usług. Jest on bardzo szeroki, albowiem w blisko 100% wykonujemy zadania przewidziane w obowiązujących przepisach prawa dla Zarządów WM. Również cała dokumentacja WM, w szczególności ta formalno-prawna, techniczna oraz finansowo-księgowa znajduje się w siedzibie Spółki.

Dane ilościowe
: Na dzień 31 grudnia 2018 r. Spółka zarządzała/administrowała 319 nieruchomościami WM (w stosunku do 2017 r. spadek o 1 Wspólnotę Mieszkaniową).

Łączna powierzchnia lokali w tych nieruchomościach wynosiła 166.512,37m2/pow. użytkowej lokali i znajdowało się w nich 3.014 lokali w tym 232 lokali użytkowych. Własnością Gminy Prudnik/ZUK nadal pozostaje 825 lokali w tym 53 użytkowe. Z powyższych danych wynika, że udział Gminy Prudnik w tych zasobach nadal jest duży.

Oprócz osób fizycznych właścicielami mieszkań, oprócz Gminy Prudnik są jeszcze: Agencja Mienia Wojskowego, Orange Polska S.A, Polskie Koleje Państwowe oraz w pojedynczych przypadkach inne osoby prawne.

 

 


________________
* Wykaz Wspólnot Mieszkaniowych - w załączniku


Załączniki:

Aktualności

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY


Prudnickie TBS - sponsorem młodych koszykarzy...
 

Prudnickie TBS - sponsorem UKS "CZWÓRKA" Prudnik - sekcja unihokeja
 

 
Podstrony:  1  2  3 
 

 48-200 Prudnik
ul. Mickiewicza Nr 7

tel. 77 406 83 50
e-mail: info@tbsprudnik.pl
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA